Raamatupidamine teenusena - miks, kuidas, kellele?
Raamatupidamisteenused on ajas väga palju muutunud ning ei ole ammu enam lihtsalt üks kord kuus dokumentide edastamine raamatupidajale, kes need programmi sisestab ja kohustuslikud aruanded Maksuametile ja Äriregistrile esitab.
Raamatupidamisteenuste pakkujast on saanud pigem igapäevane partner ettevõttele, aidates kaasa mõelda kogu süsteemi ülesehitamisel. Teenusepakkujad oskavad kaasa aidata ettevõttele sobiva tarkvara valikul ja selle juurutamisel. Tuginedes oma töös kasutatavatele paljudele erinevatele programmidele oskavad nad soovitada parimat võimalikku, arvestades ettevõtte tegevusvaldkonda, ärispetsiifikat, kasvupotentsiaali ja sisemist vajadust.
Lisaks tavalisele igapäevasele raamatupidamisele saab teenusepakkuja osaleda kaudselt ka ettevõtte finantsjuhtimises - koostada ja jälgida eelarvet, rahakäibe aruandeid, juhtimiseks vajalikke raporteid, näiteks projektide tulusust, kuluobjektide arvestust ja palju muud.
Igapäevane raamatupidamisteenus
Kaasaegne raamatupidamisteenus on väga mitmetahuline ja raamatupidamisbürood suudavad korraldada ka suurema ettevõtte igapäevase raamatupidamise. Paljud programmid on võimalik omavahel suhtlema panna ning andmeid lihtsalt ühest programmist teise importida/eksportida. Samuti on võimalus programmidest paari nupuvajutusega arved tasumiseks otse panka saata ning pärast sama lihtsalt pangast info raamatupidamise süsteemi saada. Võimalik on ettevõttega kokku leppida arvete kooskõlastusringid, et raamatupidaja saaks arved panka saata ettevõtte poolt kinnitamiseks ja lõplikuks tasumiseks. Deklaratsioonide automaatset esitamist võimaldavad juba kõik programmid. Hästi seadistatud palgaarvestusprogrammid teevad suure eeltöö, olenemata, kas töötajaid on 10 või 100.
Teenus vs raamatupidaja / finantsjuht
Raamatupidamis- ja finantsjuhtimisteenuste sisseostmine võrreldes põhikohaga töötajate palkamisele, on ettevõttele kasulikum ja kokkuvõttes tunduvalt odavam. Tihti raamatupidajad soovivad teha ainult raamatupidamist ja vajadusel saada finantsjuhtimisel tuge, tuleb lisaks palgata finantsjuht. Teenuse sisseostmisel saab aga osasid teenuseid kasutada ainult hooajaliselt, eriti ettevõtte algusaastal, suuremate muudatuste elluviimisel jms ning alati ei ole finantsjuhi palkamine otstarbekas ega vajalik.
Teenusepakkujat valides tasub uurida tema tausta, millise võimekusega on tema töötajad, kas ta on valmis pakkuma lisaks tavapärasele raamatupidamisele ka ettevõtte aregnut toetavat finantsjuhtimisteenust, kes on tema praegused kliendid, millistest valdkondadest, milliste majandustarkvaradega on tal kogemus jne.
Raamatupidamine on lihtne kui ettevõtjaga on täpsed tööprotsessid kokku lepitud, töö süstematiseeritud ning töövoog hästi korraldatud ja sujuv.
***
Flow Finance OÜ pakub teenuseid nii mikro- kui ka igapäevast raamatupidamist ja finantsjuhtimist vajavatele ettevõtetele.
Vaata meie pakutavaid teenuseid ja võta ühendust!