Raamatupidamisteenuse hinnastamise variandid
Iga ettevõte on unikaalne ja üks hinnastamise meetod ei pruugi sobida kõikidele. Vaata altpoolt, millised on raamatupidamisteenuste pakkujate sektoris võimalikud teenuse hinnastamise variandid.
Kandepõhine
Kandepõhine ehk sisuliselt vastavalt dokumentide arvule määratud ühiku sisestamise hind raamatupidamisprogrammi. Kannete arvu järgi hinna määamine on lihtne, teenusepakkujale üldjuhul programmist lihtsasti kättesaadav ja kliendile justkui arusaadavam. Turul on see hind mitte väga palju kõikuv, enamasti vahemikus 70 senti kuni 1 eurot kanne.
Samas on siin teenuseosutaja poolt oht kannete arvu kunstlikult suurendada, näiteks tehakse igakuiselt ja iga põhivara kohta eraldi amortisatsioonikandeid, mida võib teha ka kord aastas; kajastatakse iga panga teenustasu eraldi, mida võib teha ühe koondkandena kuus jne. Selles osas tasuks teenusepakkujaga täpselt kokku leppida, et milline on ettevõtte sisemine vajadus ja kui tihti neid kandeid peaks tegema.
Fikseeritud kuutasu
Kindel fikseeritud kuutasu on eelkõige kliendi jaoks hea oma rahakäibe prognoosimisel. Aluseks võiks olla eelneva kalendriaasta mahu põhjal arvutatud keskmine kuutasu, mida saab näiteks kord aastas vajadusel korrigeerida. Kui nii pikka ajalugu pole, saab esimeste kuude jooksul kokku leppida hinnangulise tasu ja perioodi möödudes see täpsemalt määratleda.
Tunnitasupõhine
Sobib ettevõtetele, kelle puhul maht on ette prognoosimatu ja mõnes kuus ei pruugi olla ühtegi tehingut.
Tunnitasupõhine hind võib tulla isegi odavam kui nö teenusepakkuja hinnakirjajärgne minimaalne kuutasu, üldiselt kulub mikroettevõtte raamatupidamise peale võibolla ainult pool tundi kuus, kui sedagi.
Ettevõtjatel ei tasuks karta tunnitasupõhist hinda, sest ilmselt ükski raamatupidaja ei lisa töötundide hulka tunde, mil ta nurgataguses baaris napsutab! :)
Fikseeritud kuutasu + % käibest
Selline meetod sobiks mahukamale teenusele ja ettevõtetele, kelle käive on sesoonne. Igakuiselt on ikka vaja teha palgaarvestused ja esitada vajalikud deklaratsioonid ning selle teenuse osas saab kokku leppida fikseeritud tasus. Käibe sesoonsusest tingituna võib ettevõtte ostu- ja müügidokumentide maht olla väga erinev ja siinkohal saaks kokku leppida täiendava % käibest, st et käibe suurenedes teenuse hind suureneb ja vastupidi. Sellise hinnastamise juures teab klient täpselt, et kui käive langeb, siis tasu raamatupidamise eest samuti langeb ning ei pea pidevalt hinda korrigeerima.
Fikseeritud kuutasu + tunnitasu
Meetod sobib mahukama teenuse korral, eriti kui kandepõhine jms tasuarvestus ei ole päris adekvaatne.
Näitena võiks siia sobida kinnisvaraarendaja, kes ehitab kortermaju ja müüb korterid edasi. Iga müügi taga on notarileping müüja ettevõtte ja ostja vahel, mis keskmiselt on 10 lehekülge pikk. On ka selliseid lepinguid, kus ühe müügilepingu raames lepitakse kokku veel selle tehinguga seotud kolmandate osapoolte omavahelised kokkulepped või tasaarveldused, laenude tagastused jms ning üks leping võib venida päris pikaks… Kuigi kande raamatupidamises võib teha nö ühe kandena, siis lepingu lugemine ja selle täpne tõlgendamine võib võtta päris palju aega… Ja kinnisvaraarendajal võib selliseid lepinguid olla ühes kuus kümneid!
Fikseeritud kuutasu, mille aluseks on kindel arv töötunde kuus
Suurema mahu ja igapäevase teenuse vajaduse korral sobiks ka kokkuleppeline tunnipõhine tasuarvestus, mille aluseks on kliendiga kokkulepitud töötundide arv kuus, näiteks igapäevaselt on tema jaoks neli tundi, mis on kasvõi kellaajaliselt kokku lepitud, et olla kokkulepitud aja piires alati kliendi jaoks olemas.
Näitena sobib siia klient, kes jälgib oma laekumata nõudeid igapäevaselt jms ning vajab igapäevast korrektset infot ehk raamatupidamist reaalajas.
***
Flow Finance OÜ pakub teenuseid nii mikro- kui ka igapäevast raamatupidamist ja finantsjuhtimist vajavatele ettevõtetele.
Vaata meie teenuse hindasid flowfinance.ee ja võta meiega ühendust!
#raamatupidamisteenus
#raamatupidamisteenusehind